Kara Delik, Solucan Deliği, Yıldız Patlaması…

Sevgili velilerimiz,

Bu haftaya sınıfımızda hazırladığımız matematik materyalleri ile başladık. Küçük grup çalışmaları yaparak, toplama işlemleri yaptık. “Arttı, daha, eşittir” kavramlarını kullandık, “… aklımızda tutalım., … üzerine sayalım” eylemlerini gerçekleştirdik. En çok da;  “grup halinde çalışabilme”  yi öğrendik.

IMG_4039

IMG_4046

IMG_4047

IMG_4049

IMG_4050

IMG_4052

IMG_4055

 

Okuma- yazma çalışmalarımız devam etti. Seslere ses ekleme, kelime okuma, cümle okuma ve yazma çalışmalarımız da hız kazandı. Nesnelerin içerisinde “harfler” aradık.

IMG_4067

Kil çalışmaları yaptık. Günlük rutinlerimize devam ettik. Bu hafta iki takvimimiz oldu. Birisi National Geographic Çocuk Dergisi’nin hediyesi olan Hayvanlı Takvim, diğeri de  duvar takvimi.  Böylelikle grafik okuma ve takvimin takibini daha bir önemle takip etmekteyiz. Saatlerimizle de ara zamanlarını kontrol etmekteyiz. Bakalım bu kontrollerden yola çıkarak, gerçek zamanı nasıl öğreneceğiz?

IMG_4068

IMG_4070

IMG_4071

Uzay hakkında “Kara Delik, Solucan Deliği, Yıldız Patlaması, Gezegenler ve büyüklükleri, yıldızlar, büyük Ayı, Küçük Ayı…. Gibi” merak ettiğimiz kavramlar da çoğaldı. Biz de araştırmalar devam ettik.Öğrencilerimizin araştırarak bulduğu ve bizlere ilettiği videoları izledik. Uzay araştırmalarımız ve gezegen yapım çalışmalarımız büyük bir merakla devam etmekte. Bu yıl, Hazırlık Sınıfı’nda öğrendiklerimize neler ekleyebileceğimizi ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

IMG_4062

IMG_4063

IMG_4064

 

Hepinize güzel hafta sonları diliyoruz.

İyi tatiller.

 

Şenay ARSLAN & Ceyda SUCUOĞLU

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın