Grade 1

Merhabalar,

6. ünitemizde” How to plant a Seed”konusuna  “Food and Drinks”” ” Yiyecekler  ve içecekler”konusu ile devam ettik. Jack and the Bean Stalk adlı hikayeyi izledik ve hikaye ile ilgili çeşitli aktiviteler yaptık yeni öğrendiğimiz kelimelerle oyunlar oynadık. Hikayede geçen karakterlerin resimlerinin olduğu bir zar yaptık ve zarı atınca hangi resim geldiyse o resmin anlamını birbirlerine sorarak kelimeleri pekiştirmiş oldular.

IMG_5709IMG_5710.IMG_5850

Yiyecekler konusunda “Taste Game” oynadık. Karşılıklı oturan öğrencilerimiz gözleri bağlı olarak tattıkları yiyeceklerin tatlı/ ekşi/ acı / tuzlu olup olmadıklarını karşısında oturan partnerlerine  söylediler ve onlar da hazırlanmış taste chart ‘a işaretlediler ve sunumlarını yaptılar.

*The  olive is salty                                *  I like sweet food

*The orange is sweet                           *I don’t like salty food.

*The apple is sour                                *  I like  sour food  gibi cümleler kurdular.

IMG_5708IMG_5481

IMG_5478IMG_5464IMG_5468

Phonics çalışmalarımız devam ediyor.

IMG_5847IMG_5846

7. Ünitemizde “Farm Animals” konusunu işliyoruz. Çiftlik hayvanlarının adını öğrendik, bunlarla ilgili çeşitli aktiviteler yaptık. Çalışma kağıtlarında ilk kez  “Word puzzle” çalışması yaptılar bu çalışma onları çok heyecanlandırdı ve keyif aldılar. Artık yazı yazmaya da başladık İngilizce yazmaktan keyif alıyorlar ve bazı kelimeleri okumaya başladılar bu bizi çok heyecanlandırıyor.

*The cows are black and white.

* I like chicken but I don’t like  sheep.

*Sheep eat grass.

*Goats drink water.

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın