Arkadaşlar Sınıfı ile bu hafta..

Arkadaşlar Sınıfının Sevgili Velileri Merhaba;

Biz bu haftayı kompost alanımızın ve doğa arkadaşımız için göndereceğimiz kutunun son hazırlıklarını tamamlamak ile geçirdik.

Haftaya Güneş Hanım’ın desteği ile kompost alanı içinde olan lavantaları özenle başka bir yere taşıyarak başladık.

IMG_9197

IMG_9196

IMG_9199 IMG_9207

Tüm okulu bilgilendirmek ve kompost sürecinin sağlıklı işlemesi adına ‘komposta neler atılır neler atılmaz?’ ile ilgili stop motion tekniği ile bir video çekmeye karar verdik. Bunun için önce Güneş Hanım’dan bilgi aldık ve bunları kendimiz için not ettik.

IMG_9210

IMG_9211

Daha sonra Handenur Hanım kompost yapı tasarımının son hali için sınıfımıza geldi. Yapıyı nasıl kuracağımız ve nelere ihtiyacımız olacağına dair bizi bilgilendirdi. Sınıf velilerimizden Arda Engin’in kompost yapısı için gönderdiği paletler ile yapı için ihtiyaçlarımızı tamamladık. Haftaya yapıyı kurup kompost sürecine başlayacağız.

IMG_9212

014

015

Stop motion çalışmamız için Fırat Öğretmen ile teknik ve kurgu hakkında konuştuk. Belirlediğimiz kurgu gereği komposta atılan ve atılmayan şeyleri oyun hamuru ile şekillendirdik ve videomuzu hazırladık. O kadar keyifli ve heyecanlıydık ki süreci fotoğraflamayı unutmuşum :) Haftaya hazırladığımız videoyu sizinle paylaşıyor olacağız.

IMG_7101

IMG_7102

Doğa arkadaşımızın kutusunun son hazırlıkları için Yıldız Parkı’na gittik. Ve biraz da yerleri kuru bulunca yuvarlandık :) Kutumuzun ufak son hazırlıklarını tamamlayıp pazartesi günü İzmir’e göndereceğiz.IMG_9230 IMG_9235

IMG_9215

IMG_9237

IMG_9250

IMG_9255

IMG_9258

Tüm bu kompost sürecinin bu kadar keyifli ve verimli geçmesini sağlayan Güneş Savaş Yemez, Handenur Yazıcı Engin ve Arda Engin’e çok teşekkür ederim :)

Sevgilerimle

Özge

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın