Yaratıcı Beyinler 7. Hafta

Herkese merhabalar.

Haftamıza Hayat Bilgisi dersi ile başladık ve önceki konularımızı tekrar amaçlı etkinliklerimizi yaptık. Kroki çizimi  konumuz ile devam ederek haftayı bitirdik. Daha önce çizim yaptığımız için konumuzu kitaplarda bulunan ve tahtaya yansıttığımız soruları çözerek etkinleri yaparak tamamladık.

 

 

Matematik dersinde  ‘Sayıları en yakın onluğa yuvarlama ve Sayıları karşılaştırma’ konularını tamamladık. Bazı derslerde tahtaya yansıttığımız etkinlikleri, bazı derslerde etkinlik kağıtlarımızı bazı derslerde de kitaplarımızı kullandık. Bol bol alıştırma yaparak haftayı tamamladık.

IMG_7414      IMG_7249

Fen Bilgisinde ” Dünya’nın yapısını’

Dünya’nın yüzeyinde karaların ve suların yer aldığını, bunların neler olduğunu, karşılaştırmalarını, kapladığı alanları, sonuçlarını hep birlikte konuştuk inceledik etkinlikler yaptık. Kara ve sulardan sonra sıra havaya geldi ve “Dünya’da etrafımızı saran bir hava katmanının bulunur.” konusunu da işledik. Göremesek de havanın varlığını hissettik, hava olaylarını konuştuk. Haftayı böylece tamamladık.

IMG_7273

Türkçe dersimizde

Okuma ve anlama etkinlikleri, tarihlerin nasıl yazılacağı konusunu işlerken aynı zamanda dikte çalışmaları da yaptık.  Kırmızı Balon( Le Ballon Rouge ) kısa filmini izledik. Aklımızda kaldığı kadarıyla hikayeyi yazıya döktük.

29 Ekim nedeyinle sınıfımızı da kendi çabalarımızla süsledik Cumhuriyet ile ilgi küçük bir belgesel izledik.

IMG_7336  IMG_7380

 

Haftaya görüşmek üzere. İyi hafta sonları.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın