Minik Kaplanlar ile 3. Çeyrek 1. Hafta

Yeni dönemden herkese merhaba.

Haftanın ilk gününe uzun bir çember saati ile başladık. 2 haftalık tatil boyunca yaptıklarımızı, gittiğimiz yerleri,  tuttuğumuz günlükleri ve okuduğumuz kitaplardan aklımızda kalanları birbirimizle paylaştık.

İlk haftamızın matematik konusu kesirler olduğu için sınıfımızdaki materyaller ile bütün, yarım ve çeyrek üzerine konuştuk, modelleri inceledik. Tahtada görseller ve sunular eşliğinde konumuzu pekiştirdikten sonra pay, payda, kesir çizgisi gibi kavramları tanıyıp öğrendik. Ardından konumuzu derinleştirdik ve bol bol değerlendirme sorusu çözdük.

Türkçe dersimizde bu hafta cümle incelemelerine başladık. Kurallı ve devrik cümleleri birbirleriyle karşılaştırarak farklarını gördük. Bu iki cümle çeşidi birbirine çevirme ve yeni cümleleri iki farklı şekilde kurma çalışmaları yaptık. Son olarak kitabımızdaki örnekler üzerinde  bireysel olarak çalışarak konumuzu pekiştirdik.

 

Hayat Bilgisi dersimizde mevsim sebze meyvelerini tartıştık, doktor ve diyetisyen gibi uzmanların videolarını izledik ve hem mevsimine göre beslenmenin önemini hem de bu yiyeceklerin sağlığımıza olan faydalarını öğrendik. Sonrasında aklımızda kalanları hatırlama ve kendimizi değerlendirme amaçlı “Haydi Bul” oyunumuzu oynadık ve hatırladığımız mevsim sebze-meyvelerini defterimize yazdık.

Yeni dönemde de kütüphane ve oyun saatlerimizi yine keyifle geçirdikten sonra ilk haftamızı noktaladık.

 

Herkese iyi haftalar.