Sevgili Eğlence Sınıfı Velileri

Bu hafta “Of Dilim” kitabımızı okumayı  bitirdik. Hem bir kitap bitirdik diye sevinçliyiz hem de severek okuduğumuz bir kitap bitti diye üzgünüz. İçindeki Türkçe kelime avcılığı yapmak hoşumuza gidiiyordu. Bir sonraki kitabımızda aynı tadı bulmak umuduyla…

Bu hafta İstiklal Marşı çalışması yaptık. Törende söylerlerken kulağıma yanlış bir kaç sözcük takıldı ve bunun peşine düşerek hiçbir yere bakmadan yazmaya çalıştılar. Arada yanlış bildiğimiz kelimelerin olduğunu fart ettik. Onları düzeltmek için bu sefer de bakarak yazdık. Geldiğimiz nokta daha iyi ama haftaya tekrar çalışması yapacağız. Sonra da geçen seneki gibi kelimelerin anlamları üzerinde duracağız.

Bu hafta izleme sınavımız olduğundan tekrar yapıp cuma günü sınavımızı olduk. Durum beklediğim kadar iyi geçti. Ufak tefek eksiklerimizi pazartesi günü ilk derste konuşacağız. Sınavın bitmesi üzerinde son ders biraz istop oynadık ve bütün enerjimizi attık.

Haftaya salı permakamp günü bizim için. Gittiğimiz yerin koşullarına göre yedek kıyafetlerimizi unutmayalım ve suluğumuzu mutlaka getirelim.

Öğrencilere bir mektup verdim, onu sizin de okumanızı rica ediyorum.

BU HAFTA BİZDEN BÖYLE…

SEVGİLER…