Minik Kaplanlar ile 3.Çeyrek 1. Hafta

 

Yeni dönemin ilk haftasından herkese merhaba!

Yeni dönem büyük bir heyecanla başladık. Pazartesi günü tatil anılarımızı birbirimizle paylaştık, oluşturacağımız doğa kütüphanemiz için derlediğimiz doğal çevre ürünlerini inceledik. Tatil ödevimizin içeriğindeki karakter yaratma projemizi konuşup ortaya çıkan karakterleri konuştuk. Türlü dünyalardan, farklı ilgi alanları ve özelliklere sahip karakterlerimizle tanışıp kaynaştık. :) Ders konularımızla ilgili tatil sonrası genel anlamda bir tekrar da yapmayı ihmal etmedik.

Bu hafta matematikte bölmeye geçtik. Belli ki çarpım tablosunu bilmek bölme yaparken çok önemli, işlemleri yaparken bunu daha iyi anladık. Bir bölme işleminin çarpma ve çıkarma içermesi bir miktar kafamızı karıştırıp bizleri zorlasa da hafta sonu ödevlerimizdeki alıştırmalar ve ilerleyen haftalarda yapacağımız çalışmalarla bölmeyi de hakkıyla ve kolayca yapacağımızı biliyoruz.

Dönemin ilk haftası bizim için çok neşeli ve eğlenceli geçti. Sınıfımızın büyük bir bölümünün olduğu Yaratıcı Düşünme Becerileri dersimizde de şahane bir etkinlik yaptık. Bu etkinliğin videosunu okulumuzun Instagram sayfasından izleyebilirsiniz.

Heyecanla başlayan yeni dönemimiz hepimize hayırlı olsun! :)